Ekran ters -düz: İşte telefonunuzun ekranı açık veya ters çevirmenin artıları, eksileri

Telefon ekranı ters

Artılar

Bu, dikkatiniz dağılmadan telefonunuzu masanın üzerinde tutmanın teknik olarak daha güvenli bir yoludur. Telefon ekranınızı masanın üzerinde tutmanın avantajları olsa da, bir takım dezavantajları da vardır.

Telefonunuzun ekranını ters tuttuğunuzda, her mesaj çıktığında ekrana hızla bakmaktan dolayı dikkatiniz dağılmaz. Bu sizi dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak tutar, ortam sensörü devreye girdiğinde telefonunuzun pilinden tasarruf etmenizi sağlar ve ekranı her zaman kapalı tutar. Bir diğer pratik faydası ise telefonunuzun kameralarının çizilmesini önlemesidir. Telefonunuzun ekranını açık tutarsanız telefonunuzun kameraları masaya temas edecek ve ardından toz ve diğer parçacıklar onlara zarar verebilecektir. İçeceğinizi dökmeniz durumunda telefonunuzun ekranını da korur. Telefonunuz ekranı ters bakacak şekilde yerleştirilirse, dökülme büyük ihtimalle arka tarafta olacaktır.

Eksileri
Telefon ekranınızı masanın üzerinde tutmanın olumsuz tarafı, ekranın kendisine zarar verebilmenizdir. Ekran koruyucunuz yoksa selfie kameranız ve ekranınız, arka panele zarar verebilecek aynı kir ve toza karşı hassastır. Ancak basit bir ekran koruyucunun size gönül rahatlığı sağlaması gerekir. Telefonunuzu bu şekilde tutmanın bir diğer dezavantajı da önemli çağrıları/mesajları veya her ikisini birden kaçırabilmenizdir. Dolayısıyla önemli bir bildirim bekliyorsanız bu iyi bir fikir olmayabilir.

Telefon ekranı düz

Artılar

Telefonunuzun ekranını açık tutmanın ilk faydası hiçbir bildirimi kaçırmamanızdır. Telefonunuz sessizde olsa bile ekran yanıp sönecek ve gelen bildirimleri göreceksiniz. Telefonunuzu kaldırdığınızda, bir mesaja göz atmak veya bir mesaja yanıt vermek de daha kolaydır. Ekran koruyucusu olmayan bir telefon kullanıyorsanız onu yerleştirmek ekranınızı çizilmelere karşı da korur. Aynı zamanda pratiktir çünkü ekran telefona açılan pencerenizdir ve pencere çiziklerle doluysa sinirlenme olasılığınız daha yüksektir.

Eksileri

Telefonunuzun ekranını yukarıda tutmanın birkaç ciddi dezavantajı vardır. İlk olarak, arka kameraları çizme olasılığınız daha yüksektir. İkincisi, eğer bir içkiyi dökerseniz, ekranınız muhtemelen bozulacaktır.

Ekran ters mi düz mü ?

Bu senin hakkında düşündüğünden çok daha fazlasını söylüyor. Bazı uzmanlar bunu konfor seviyesiyle ilişkilendiriyor. Örneğin, yakın arkadaşlarınızın yanındaysanız, şu anda olduğunuz için ekranınızı kapatma olasılığınız daha yüksektir. Ancak arkadaşlarınızla birlikteyseniz, işteyseniz veya içinde olmak istemediğiniz bir durumdaysanız, eğlence için telefonunuza başvurma olasılığınız daha yüksektir. Pratikte ekran koruyucu takmak ve telefonu ekranı aşağı bakacak şekilde tutmak yapılacak en doğru şeydir. Ekranınızda, kameralarınızda ve pilinizde belli oranda güç tasarrufu sağlarsınız ve hatta içecek dökülmesi gibi küçük acil durumlara bile hazırlıklı olursunuz. Tek dezavantajı, birkaç bildirimi kaçırabilmenizdir, ancak telefon ekranını aşağıya koymak da gizliliğinizi daha iyi korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x