Daha temiz çamaşırlar hayal ederken çamaşır makinenizden olmayın! Bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkama hilesi gerçek mi?

Video paylaşım platformlarında, yemekten temizliğe kadar aklınıza gelebilecek her konuya ait pratik ve akıllıca tüyolar gösteren içerikler bulmak mümkün. Bu içerikler arasında işinizi kolaylaştıran birçok tüyonun yanı sıra işe yarıyor adı altında gösterilen ama bir süre sonra büyük problemlere sebep olabilecek bir sürü video kirliliği de bulunmaktadır. İşte bu video paylaşım platformunda yayılan ve neredeyse deneyen herkesin memnun kaldığı “bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkama” furyasını bu gün sizler için incelemek istedik.

Geçtiğimiz aylarda bir video paylaşım platformunda bir kullanıcı, bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkadığını ve sonucunda daha temiz çamaşırlar elde ettiğini gösteren bir video yayınladı. Yayınlanan bu video kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı ve sonuçları herkesi şoke ederek hayran bıraktı.

Videoyu izleyen çoğu kişi bu tüyonun doğru olup olmadığını denemek için bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkama furyasına katıldı. Videonun altına gelen yorumlarda çoğu kişinin sonuçtan memnun olduğunu, bazı kişilerin de çamaşır makinesinin fazla köpük yaparak dışarıya taşırdığını okuduk.

Peki, bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkama hilesi gerçekten işe yarıyor mu? Bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkamak doğru bir seçim mi? Uzmanlar bu konu hakkında ne söylüyor, gelin birlikte öğrenelim.

BULAŞIK DETERJANI İLE ÇAMAŞIR YIKAMAKBulaşık deterjanı ile çamaşır yıkama akımı hız kesmeden yayılırken uzmanların yaptığı açıklamalar ise şaşırttı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre çamaşır makineleri genellikle daha az köpüren deterjanları tolere edebilecek şekilde üretildiği için bulaşık deterjanının yoğun köpürmesini kaldırabilecek performansa sahip değildir.

Bu yoğun köpürme ise sadece çamaşır makineniz yıkama yaparken dışarı taşma sorununa yol açmaz. Aynı zamanda makinenizin iç hortumlarına ve pompasına zarar vererek yavaş yavaş makinenizin ömrünü de tüketir. Çamaşır makineniz köpürmeyi temizleyemediği için daha uzun süreler durulama yaparak yıkama süresini uzatır.

Ayrıca aşırı köpük, çamaşırlarınızın yüzeyinde bariyer oluşturarak yıkanmasını engeller. Çamaşır yıkarken aşırı çamaşır deterjanı kullanmanın yanlış olması da bu yüzdendir. Çamaşır makinesinin içerisine ne kadar deterjan atmanız gerektiğini buradaki haberimizden okuyabilir ve hem daha temiz çamaşırlara sahip olabilir hem de makinenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Çamaşır deterjanları, kıyafetlerin dokusunu bozmadan koruyarak, üzerindeki kirleri ve lekeleri çıkarmak için hazırlanmış özel temizlik malzemesidir. Bulaşık deterjanları ise, sert ve dayanıklı yüzeylerdeki yiyecek kalıntılarını temizlemek için formüle edilmiştir. Bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkamak belki size kirleri temizliyor gibi gelebilir ama kıyafetlerinizin dokusunu koruyamaz ve çamaşır makinenize uzun vadede kalıcı hasarlar verir.

Kıyafetiniz yağlı bir leke olduğunda üzerine birkaç damla bulaşık deterjanı dökerek ön işlem yapmak herhangi bir sorun teşkil etmese de, çamaşır deterjanı yerine bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkamak hem cilt sağlığınıza hem çamaşırlarınıza hem de makinenize uzun vade de büyük zararlar verecektir.

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x