Çamaşır Makinesine Bir Top Alüminyum Folyo Koyduğunuzda Bakın Neler Oluyor?

Çamaşır yıkamak, kaçamayacağımız bir iştir. İşe gidiyoruz, çeşitli aktiviteler yapıyoruz, çocuklar varsa bir de anaokulu, eğitimler, parkta takılmalar ve kirli çamaşır miktarı artmaya devam ediyor. Sepette toplanır ve sonsuza kadar orada kalamazlar, bu nedenle çamaşır makinesi evin en önemli parçalarından biridir…

Yıkama işlemi öyle işliyor ki çamaşır makinesine kirli şeyleri doldurup çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı koyup çalıştırıyoruz ve bir iki saat sonra işlem bitiyor ve önümüzde ıslak ve az ya da çok kırışık çamaşırlarımız oluyor. Ardından kurutma gelir, ardından ütüleme gelir. Bu, muhtemelen kendinizi sayısız kez tekrarladığınız bir süreçtir ama her zaman dört gözle beklediğimiz şey, yaptığımız her işi daha da başarılı kılmaya yardımcı olan püf noktalarıdır . Çamaşır yıkamak söz konusu olduğunda, alüminyum folyodan yapılmış toplar hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilir.

Çamaşır makinesinde çalışmaya başladığında içerisinde statik elektrik üretmeye başlar. Bu da çamaşırların lekelerin tamamen yok olmasını engeller. İşte bu statik elektriğin tamamen yok olmasını engeller. İşte bu statik elektrik üretimini önlemek için size pratik bir fikrimiz. İhtiyacınız olan tek şey alüminyum folyo. Alüminyum folyoları parlak yüzeyleri dışarı da kalacak şekilde 4 cm çapında toplar yapın. Çamaşır yıkamadan önce makinenin içine atın. Lekelerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Ve çamaşır makinesine bir top alüminyum folyo koyduğumuzda ne olur?
Çamaşırlarınızı alüminyum folyodan yapılmış bir top ile birlikte yıkarsanız, statik elektriği azaltmış olursunuz ve bu da çamaşırlarınızı daha verimli yıkamanızı sağlar. Topu yaklaşık bir ay kullanabilirsiniz. Havlular söz konusu olduğunda, folyo sayesinde özellikle yumuşak ve emici olacaklardır.
Alüminyum folyo hilesini deneyenlerin bir kısmı da bu şekilde yıkanan giysilerin daha kolay ütülendiğini söylüyor. Top, demirden sonsuza kadar kurtulmanıza yardımcı olmayacak ancak süreç en azından biraz daha kolay ve dolayısıyla daha hızlı işleyecektir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x